למה כלבים מתפלשים בבוץ, צואה או בגוויות??

כלב משחק בבוץ

אתם כנראה מכירים את התרחיש הזה. כל השבוע אתם מתכננים לצאת ביום שישי עם הכלב לטיול ארוך, בתקווה לשחרר את הכלב מהרצועה וסוף סוף הוא יוכל לרוץ לשחק ולהוציא אנרגיות, בתיאוריה זה אמור להיות אחד הטיולים הטובים שלכם.

מגיע לו יום שישי, אתם בהתלהבות לוקחים את הכלב נוסעים לפארק המרוחק. אתם מגיעים לפארק, משחררים את הכלב והוא בשלו רץ, משחק ומתרחק מכם מעט. לאחר מספר שניות, אתם קוראים לו ואז….הוא מגיע ואיתו מגיע גם הריח כן כן הריח הזה של צואה או לפעמים גרוע מכך ריח של גוויה של חיה…

אז אתם בטח שואלים את עצמכם למה הוא עושה את זה לעצמו ולנו? מה לא היה טוב לו הריח הקודם? ומה אנחנו צריכים לעשות עם מקרים כאלה?

קודם כל חשוב להדגיש שיש לכם כלב נורמלי לחלוטין. הכלב לא עושה את זה בכדי להרגיז אתכם או כי משעמם לו בחיים. למה בכל זאת הוא עושה את זה?

הכלב מתפלש בצואה של חיות אחרות, לשם הבלטה חברתית.

אני אסביר, הזאבים בטבע מתפלשים בגוויות של חיות בכדי לעורר את ההתעניינות בהם בקרב חברי הלהקה.

איך זה קורה בפועל? הזאב הולך ומחפש גוויה רקובה ומסריחה ביותר, לאחר שהיא נמצאה, הוא "מתבשם" ומתפלש בה. לאחר מכן הזאב מגיע ללהקה עם ריח חדש, החברים שלו חייבים להריח את הריח החדש ולהבין מה זה הריח ומהיכן הוא הגיע בכך יוצר הזאב התעניינות רבה והוא הופך להיות מרכז העניינים. פעולה זו של חברי הלהקה נותנת לזאב חיזוק פנימי עוצמתי ביותר, למעשה כולם עכשיו מריחים אותו מלקקים אותו ומתעסקים בו וכל זאת רק בכדי להבין מהיכן הריח החדש.

בדומה, גם "להקת האנשים" נוהגים בצורה זו בבית, נכון אנחנו לא מריחים אותו בהתלהבות ובטח לא מלקקים אותו, אבל מה שאנחנו כן עושים זה לתת לכלבנו תשומת לב. איך שאנחנו מגלים שהכלב שלנו התפלש בצואה או גוויה של חיה, אנחנו ישר לוקחים אותו למקלחת ומטפלים בו במסירות ובזריזות. אתם בטח מדמיינים את עצמכם צועקים בכל הבית: "לך תביא מגבת…ואל תשכח גם את השמפו…!!" ומשפטים בהולים מהסוג הזה. כך נוצרת סביב הכלב המולה והוא כמובן במרכז העניינים בבית, כולם מטפלים בו, בדיוק כמו בלהקת הזאבים בטבע ובכך הוא מקבל חיזוק חיובי פנימי חזק ביותר דבר שיוביל להגברת התנהגות מסוג זה בעתיד.

לאחר שהבנו למה הכלב עושה את זה לעצמו, אסביר איך אנחנו יכולים להימנע מכך. האמת שההסבר פשוט אבל הביצוע הרבה יותר קשה, אנחנו חייבים פשוט להתעלם מהכלב כאשר הוא מתפלש בגוויה או בצואה. מה זה אומר להתעלם? זה אומר לא לקלח את הכלב, לא להקפיץ את כל הבית ולהתרוצץ סביבו. בכך אנחנו יוצרים את הדבר ההפוך ממה שהכלב רצה, במקום שכל הלהקה תסתובב סביבו כל הלהקה מתעלמת ממנו.

אבל אצלנו בפנסיון כלבים אנחנו מעניקים לכלב שלכם את החוויה במלואה גם אצלנו הוא ירוץ וישחק חופשי בחצר וכנראה שגם יתלכלך בבוץ אבל לפחות לא בצואה וגויות

עוד בנושא:
Scroll to Top