איך לבחור כלב שיתאים למשפחה ?

כלב יושב עם כל בני המשפחה

הוספת בן משפחה חדש שהולך על ארבע, זו אחת ההחלטות החשובות בחיים של הכלב. החלטה זו תקבע במידה רבה את איכות חייו של הכלב וכמובן את איכות החיים שלכם בעתיד.
לפני שאנחנו בוחרים כלב חשוב לזכור מספר כללים בסיסיים:

• כלבים צריכים טיולים, לפחות שלוש פעמים ביום. לא משנה מתי, אם זה בגשם השוטף ואם אחרי שחזרנו מיום עבודה עמוס ואנחנו עייפים ואין לנו כוח אפילו להוריד את הנעלים – הכלב עדיין חייב את הטיול שלו.
• ניקיון זה אחד הדברים שמטרידים אנשים ובצדק, הכלב הולך בחוץ על החול, בתוך שיחים וצמחים, מתפלש בבוץ ואחרי זה נכנס הביתה ונשכב על הספה בסלון.

כמו כן ישנם גם כלבים כדוגמת הבוקסר המזילים ריר רב אותו יפזרו בשמחה רבה ברחבי הבית וכמובן שלא נשכח את הנשירה והשיער בכל מקום.
• שיקול לא פחות חשוב הוא הכסף. כן זה אולי נשמע מוזר אבל כלב בבית זו הוצאה כספית לא קטנה. טיפול ווטרינרי שגרתי, מזון לכלב, פינוקים, עצמות לעיסה ותספורות לכלבים בעלי פרווה ארוכה. כל אלו מצטברים לסכום לא מבוטל שיש להשקיע בחברים האהובים שלנו וצריך לקחת את זה בחשבון.
אם אתם עדיין רוצים חבר לחיים שנותן אהבה ללא גבולות או תנאים, אף פעם לא בא בטענות ותמיד שם שאתם צריכים אותו, גם במחיר הנקוב מעלה קחו כלב ותבינו מה זה חבר אמתי.

לפני שאתם מאמצים/מקבלים/קונים כלב חשוב לקחת בחשבון מספר דברים:
1. גודל הכלב – לפני שמחליטים לקחת כלב חשוב להתחשב בגודל הסופי שלו. במידה ואתם זוג צעיר עם ילדים ואתם רוצים שגם הילדים יצאו עם הכלב לטיולים חשוב לקחת בחשבון את יכולתו של הילד להשתלט על הכלב מבחינה פיזית. כמו כן הייתי בודק מקום בבית, ברור כי כלב גדול תופס יותר מקום בבית מכלב קטן אך אם מטרת הכלב היא שמירה על הבית או אם הוא מיועד לחיות בחצר, ללא ספק ההעדפה תהיה לכלב גדול.
2. רמת הפעילות של הכלב – צריך לקחת בחשבון את רמת הפעילות שהכלב צריך אל מול אורח החיים ורמת הפעילות של בני הבית. לדוגמה, לא הייתי ממליץ לקחת כלב בעל רמות אנרגיה גבוהות כמו הווינרמר או הסלוקי, למשפחה שאוהבת להעביר את שעות הפנאי שלה בצפייה בטלוויזיה. לעומת זאת למשפחה ספורטיבית שרצה כל בוקר 5 ק"מ להנאתה (אם יש כאלו…) כלבים אלו יתאימו במיוחד.
3. טיפוח – פרווה ארוכה או קצרה ? פרווה ארוכה זה מרשים. כלב יפה בעל פרווה ארוכה זקוק לסירוק רב (כל יום) וגם לתספורות תכופות, לעומתו צריך לזכור שלכלב בעל פרווה קצרה עלול לנשור יותר שיער קוצי בכל מקום.

4. בוגר או גור – גורים הם חמודים, קטנים, קופצים לכל עבר ושמחים לראות אותך תמיד, אבל הם אינם מחונכים לצרכים ואינם מחונכים לשמור על תכולת הבית. כמו כן גורים צריכים המון טיולים במהלך היום (לפחות ארבעה ביום ועוד טיול בלילה). לעומתם הכלב הבוגר לרוב מגיע מחונך לצרכים ולחיים הרמוניים בבית, אבל המחיר הוא שאנחנו מפסידים את ההנאה בלראות אותו גדל עם השנים.

לסיכום : הכלב הוא החבר הכי טוב של האדם, אבל זקוק להרבה טיפול השקעה והקרבה מצדנו, לכן, התאמה נכונה בין האדם לכלב חשובה לחיים מאושרים ומספקים יחד.

עוד בנושא:
Scroll to Top