מדוע צריך להכין את הכלב להולדת התינוק?

מעל לכל ספק ניתן לומר כי הולדת תינוק היא אחד הרגעים הכי מאושרים בחיים. ההורים מתכוננים לבואו חודשים ואף שנים מראש, מכינים הכול רק שלא יהיה חסר. עכשיו בואו נבין איך הכלב חווה את אותו המצב. כן, כן, הכלב.מתייעצים עם חברים, משפחה ורופאים בכל נושא עד השולי ביותר שביניהם. יש הורים שלוקחים קורסים להורות טובה וקוראים אין ספור ספרים על הלידה ובעצם על מה לא. ברור שמפלס החרדה רק עולה ככל שמתקרבת לה הלידה וכל התמיכה והייעוץ מסביב לא תמיד עוזרים. לרוב אנחנו נכנסים ללחץ כתוצאה מחוסר הוודאות המוחלטת לגבי העתיד הקרוב. כל הבלגן הזה מתרחש סביבנו ומשבש לנו את סדר החיים למרות שאנחנו מודעים למצב ויש בידינו תשעה חודשים לעכל ולהתכונן לרגע המכריע של הלידה.

עכשיו בואו נבין איך הכלב חווה את אותו המצב. כן, כן, הכלב.

ברוב המקרים אנחנו לא ממש יודעים אך להסביר את הבשורה הטובה לכלב שלנו, ואנחנו חושבים שהוא צריך להבין באופן אוטומטי, שעוד מעט עומד להצטרף למשפחה (ללהקה) שלנו חבר חדש.

במאמר הנ”ל אני אסביר איך הכלב רואה את ההכנות להולדת התינוק, איך הכלב רואה את הלידה עצמה, מה יכול לקרות במידה ואנחנו לא מרגילים את הכלב בצורה נכונה לקראת הגעת התינוק ולמה במקרים מסוימים הכלב פועל באגרסיביות.

הכלב, חי לו בנחת עם בני הזוג, ישן על הספות, לפעמים אפילו מצטרף לישון איתם. הוא יכול להסתובב בלי הגבלה בכל רחבי הבית, מבחינתו הוא המלך הבלתי מעורער של הבית, הכול מותר לו. בדיוק אז, האישה נכנסת להריון, ההורמונים משתוללים, יש התרגשות בכל הבית. בלילות הגבר רץ לקנות גלידה בטעם מלפפון חמוץ (-: ואחרי המתנה מתוחה ומרגשת של 36 שבועות הגיע התאריך המיוחל – יום הלידה. לאחר הלידה הזוג חוזר הביתה עם המלאך הקטן ומכאן מתחיל הסיוט האמיתי של הכלב.

כל תשומת הלב, מטבע הדברים, מתנקזת ישירות לתינוק החמוד. עכשיו מתחילה תקופת הבכי המטורף, לילות ארוכים ללא שינה, מתחים ולחצים בין בני הזוג ועוד – הבית הופך להיות פקעת של עצבים ועייפות.

כעת בואו נראה את אותו המצב דרך עיני הכלב: הלהקה חוזרת הביתה נרגשת לאחר הלידה ומביאה יצור קטן חדש. איזה כיף שהלהקה חזרה הביתה! רגע אחד למה הם לא מתייחסים אליי? מה קרה? הנה אני קופץ מלקק בא לפגוש אותם בדיוק כמו תמיד למה הם מגרשים אותי מה קרה? ומה זה היצור הזה בידיים שלהם, נו טוב אני אלך לישון קצת במיטה שלהם ואז הם יגרדו לי את הבטן כמו שאני אוהב והכול היה בסדר. הופה…למה אסור לי להיכנס לחדר פתאום וליצור הקטן הזה מותר?! מה זה היצור הזה בכלל?! הוא כל הזמן עושה קולות והלהקה שלי נהיית יותר ויותר עצבנית ועייפה מהקולות שלו מה קורה כאן?!

נו טוב אני אלך לישון על הספה בסלון ואחרי זה נלך לטיול ארוך עם כל הלהקה שלי….מה גם על הספה הם לא נותנים לי לעלות מה זה?! הם באמת מצפים ממני שאני אלך לישון על הרצפה מה אני כלב? או הגיע הזמן לטיול הארוך שלי “חומי קדימה תעלה הביתה !!” – מה? למה הביתה? מה עם המשחק שלנו אתה זורק ואני מחזיר? טוב נגיע הביתה נלך לישון. אוף היצור הזה עוד הפעם בוכה והלהקה שלי נלחצת מזה מה זה היצור הזה?

אני עוד אתפוס את היצור הזה הוא ממש השתלט לי על החיים אני צריך להעליםאותו ואז כל הלהקה שלי תחזור להיות כמו שהייתה פעם. רגועה שלווה ונינוחה, אני אוכל לישון איתם, הם יחזרו להתייחס אליי, הטיולים שלנו יחזרו להיות ארוכים ובקיצור כיף חיים. מה שנשאר לי זה לתפוס את היצור הזה ולהעלים אותו.

כאן חברים מתחילות הבעיות. כלבים ואנשים מדברים בשפות שונות, כאשר אנחנו לא יכולים להסביר לכלב מה אנחנו רוצים ומצפים ממנו, הוא יקח אחריות על הלהקה שלו ויעשה הכול, אבל הכול, בכדי להשיב את הלהקה שלו למצב הקודם.

תזכרו שלכל בעיה יש פיתרון. אנחנו רק צריכים לגשר על פער השפות בין האדם לכלב. ילדים וכלבים לומדים לאהוב אחד את השני ולשחק אחד עם השני. הילד מרוויח חבר אמיתי שתמיד היה שם בשבילו ותמיד יקבל אותו כמו שהוא ללא תנאים וישם גם מחקרים שמראים למשפחות של ילדים שגם מגדלים כלבים הילדים מתפתחים יותר טוב.

 

רומן גורוביץ

Tags: , , , ,

Trackback from your site.

כאשר מאמצים או קונים חבר חדש לבית, אנחנו מקבלים בן משפחה לכל דבר – כפי שאנחנו מחנכים תינוק שרק זה עתה הגיע לעולם במטרה להפוך אותו לאדם טוב יותר ובעל ערכים וכבוד, כך אנחנו מצפים מהכלב שלנו להיות כלב טוב, מסור, מחונן ומאולף יותר.
ברוב הפעמים שאנשים בוחרים שלא להשתמש בשירותיו של מאלף כלבים זה בעיקר בגלל שיקולים כלכליים.
מדובר על טעות גדולה, היות והכלב שאותו אימצנו או קנינו יחיה עמנו לפחות ל-15 שנים הבאות (שיזכה לחיים ארוכים).
כאשר אנחנו לא עושים אילוף כלבים אנחנו בעצם מוותרים על כלב שהיה יכול להיות הרבה יותר טוב עבורנו ועבור משפחתנו.
רומן גורוביץ הוא מאלף כלבים במרכז ומומחה בטיפול התנהגותי לכלבים , והמטרה של רומן היא לייצר תקשורת ברורה ונכונה בינך- הבעלים, לבין הפרטנר שלך- הכלב.
מהניסיון של רומן, אין דבר כזה כלב לא טוב, יש כלב לא מחונך- ואנחנו מתחייבים להקנות לכלב שלך שפה והרגלים שיהפכו את האינטראקציה בינך לבינו לקלה, נעימה והרמונית יותר.
רומן משלב את כל האלמנטים הנדרשים לחינוך טוב יותר של גורים וכלבים לכל מטרה אפשרית.

לתהליך החשוב הזה אנחנו מביאים אתנו:

ידע זה כוח– ניסיון רב בעבודה עם כל סוגי הגזעים והגילאים עם שיטות האילוף והטיפול המתקדמות בתחום.
תפור למידותיך– אנו מתאימים את שיטת האילוף והטיפול ספציפית עבור צרכי הכלב שלך ובונים את המסלול היעיל והאפקטיבי ביותר.
אין סימני שאלה– תוך מפגש אחד נדע לאבחן אם נדרש אילוף כלבים בסיסי או מדובר בטיפול התנהגותי לכלבים.
יש לך את זה– ניתן לך ולכל בני ביתך כלים פשוטים וקלים ליישום ונוודא שהם עובדים בשטח.
לא לשווא הכלב הוא חברו הטוב של האדם, חיים במחיצתו של כלב משתף פעולה הינם חוויה מדהימה ומהנה לכל הסובבים ובמיוחד לכלב עצמו.
לעוד מידע על אילוף כלבים במרכז התקשרו כעת או השאירו הודעתכם ונחזור אליכם היום.