למה כלבים מתפלשים בבוץ, צואה או בגוויות??

אתם כנראה מכירים את התרחיש הזה. כל השבוע אתם מתכננים לצאת ביום שישי עם הכלב לטיול ארוך, בתקווה לשחרר את הכלב מהרצועה וסוף סוף הוא יוכל לרוץ לשחק ולהוציא אנרגיות, בתיאוריה זה אמור להיות אחד הטיולים הטובים שלכם.

מגיע לו יום שישי, אתם בהתלהבות לוקחים את הכלב נוסעים לפארק המרוחק. אתם מגיעים לפארק, משחררים את הכלב והוא בשלו רץ, משחק ומתרחק מכם מעט. לאחר מספר שניות, אתם קוראים לו ואז….הוא מגיע ואיתו מגיע גם הריח כן כן הריח הזה של צואה או לפעמים גרוע מכך ריח של גוויה של חיה…

אז אתם בטח שואלים את עצמכם למה הוא עושה את זה לעצמו ולנו? מה לא היה טוב לו הריח הקודם? ומה אנחנו צריכים לעשות עם מקרים כאלה?

קודם כל חשוב להדגיש שיש לכם כלב נורמלי לחלוטין. הכלב לא עושה את זה בכדי להרגיז אתכם או כי משעמם לו בחיים. למה בכל זאת הוא עושה את זה?

הכלב מתפלש בצואה של חיות אחרות, לשם הבלטה חברתית.

אני אסביר, הזאבים בטבע מתפלשים בגוויות של חיות בכדי לעורר את ההתעניינות בהם בקרב חברי הלהקה.

איך זה קורה בפועל? הזאב הולך ומחפש גוויה רקובה ומסריחה ביותר, לאחר שהיא נמצאה, הוא “מתבשם” ומתפלש בה. לאחר מכן הזאב מגיע ללהקה עם ריח חדש, החברים שלו חייבים להריח את הריח החדש ולהבין מה זה הריח ומהיכן הוא הגיע בכך יוצר הזאב התעניינות רבה והוא הופך להיות מרכז העניינים. פעולה זו של חברי הלהקה נותנת לזאב חיזוק פנימי עוצמתי ביותר, למעשה כולם עכשיו מריחים אותו מלקקים אותו ומתעסקים בו וכל זאת רק בכדי להבין מהיכן הריח החדש.

בדומה, גם “להקת האנשים” נוהגים בצורה זו בבית, נכון אנחנו לא מריחים אותו בהתלהבות ובטח לא מלקקים אותו, אבל מה שאנחנו כן עושים זה לתת לכלבנו תשומת לב. איך שאנחנו מגלים שהכלב שלנו התפלש בצואה או גוויה של חיה, אנחנו ישר לוקחים אותו למקלחת ומטפלים בו במסירות ובזריזות. אתם בטח מדמיינים את עצמכם צועקים בכל הבית: “לך תביא מגבת…ואל תשכח גם את השמפו…!!” ומשפטים בהולים מהסוג הזה. כך נוצרת סביב הכלב המולה והוא כמובן במרכז העניינים בבית, כולם מטפלים בו, בדיוק כמו בלהקת הזאבים בטבע ובכך הוא מקבל חיזוק חיובי פנימי חזק ביותר דבר שיוביל להגברת התנהגות מסוג זה בעתיד.

לאחר שהבנו למה הכלב עושה את זה לעצמו, אסביר איך אנחנו יכולים להימנע מכך. האמת שההסבר פשוט אבל הביצוע הרבה יותר קשה, אנחנו חייבים פשוט להתעלם מהכלב כאשר הוא מתפלש בגוויה או בצואה. מה זה אומר להתעלם? זה אומר לא לקלח את הכלב, לא להקפיץ את כל הבית ולהתרוצץ סביבו. בכך אנחנו יוצרים את הדבר ההפוך ממה שהכלב רצה, במקום שכל הלהקה תסתובב סביבו כל הלהקה מתעלמת ממנו.

Tags: , , ,

Trackback from your site.

כאשר מאמצים או קונים חבר חדש לבית, אנחנו מקבלים בן משפחה לכל דבר – כפי שאנחנו מחנכים תינוק שרק זה עתה הגיע לעולם במטרה להפוך אותו לאדם טוב יותר ובעל ערכים וכבוד, כך אנחנו מצפים מהכלב שלנו להיות כלב טוב, מסור, מחונן ומאולף יותר.
ברוב הפעמים שאנשים בוחרים שלא להשתמש בשירותיו של מאלף כלבים זה בעיקר בגלל שיקולים כלכליים.
מדובר על טעות גדולה, היות והכלב שאותו אימצנו או קנינו יחיה עמנו לפחות ל-15 שנים הבאות (שיזכה לחיים ארוכים).
כאשר אנחנו לא עושים אילוף כלבים אנחנו בעצם מוותרים על כלב שהיה יכול להיות הרבה יותר טוב עבורנו ועבור משפחתנו.
רומן גורוביץ הוא מאלף כלבים במרכז ומומחה בטיפול התנהגותי לכלבים , והמטרה של רומן היא לייצר תקשורת ברורה ונכונה בינך- הבעלים, לבין הפרטנר שלך- הכלב.
מהניסיון של רומן, אין דבר כזה כלב לא טוב, יש כלב לא מחונך- ואנחנו מתחייבים להקנות לכלב שלך שפה והרגלים שיהפכו את האינטראקציה בינך לבינו לקלה, נעימה והרמונית יותר.
רומן משלב את כל האלמנטים הנדרשים לחינוך טוב יותר של גורים וכלבים לכל מטרה אפשרית.

לתהליך החשוב הזה אנחנו מביאים אתנו:

ידע זה כוח– ניסיון רב בעבודה עם כל סוגי הגזעים והגילאים עם שיטות האילוף והטיפול המתקדמות בתחום.
תפור למידותיך– אנו מתאימים את שיטת האילוף והטיפול ספציפית עבור צרכי הכלב שלך ובונים את המסלול היעיל והאפקטיבי ביותר.
אין סימני שאלה– תוך מפגש אחד נדע לאבחן אם נדרש אילוף כלבים בסיסי או מדובר בטיפול התנהגותי לכלבים.
יש לך את זה– ניתן לך ולכל בני ביתך כלים פשוטים וקלים ליישום ונוודא שהם עובדים בשטח.
לא לשווא הכלב הוא חברו הטוב של האדם, חיים במחיצתו של כלב משתף פעולה הינם חוויה מדהימה ומהנה לכל הסובבים ובמיוחד לכלב עצמו.
לעוד מידע על אילוף כלבים במרכז התקשרו כעת או השאירו הודעתכם ונחזור אליכם היום.