כלבים וילדים

איזה כיף השילוב בין כלבים וילדים! הם משחקים ביחד, מבינים אחד את השני, לילדים יש חבר אמיתי וכמובן התועלת החינוכית שמפיק הילד מהטיפול בכלב.

ישנם מחקרים המוכיחים  שבבתים שילדים וכלבים גדלים יחד, הילדים מפותחים יותר מבחינה אינטלקטואלית. לפעמים אף ניתקל במקרים, בהם הכלב שומר על הילד כמו על הגורים שלו עצמו, ולא מהסס לסכן את עצמו בכדי להגן על הילדים.

אז אתם בטח שואלים את עצמכם, איך זה יכול להיות ולמה ישנם מקרים בהם כלבים נושכים ילדים?

לשאלה הנ”ל יש תשובות רבות. בהמשך המאמר אפרט את הסיבות העיקריות לכך.

כמו כן חשוב לזכור ולהדגיש שלא כל כלב ינשך ילד וכלב שעבר אילוף נכון ונחשף לילדים בצורה נכונה, הסיכוי שהוא יתקוף ילד מצטמצם באופן משמעותי.

לפני שאני אמשיך לפרט את הסיבות ואת הגורמים למה כלבים נושכים באופן כללי וילדים בפרט אני רוצה להדגיש כמה כללי בטיחות חשובים:

  • לא משאירים ילד מתחת לגיל 12 לבד עם כלב !!!
  • לא משחקים עם הכלב משחקי מלחמה (במלחמה, תמיד, יש רק מפסידים(.
  •  לא לתת לכלב את שאריות האוכל של הילד, בכדי לא ליצור תחרות על משאב זה ביניהם.

הסיבה הראשונה לנשיכת ילדים היא, שילדים בדרך כלל לא יודעים איך לגשת לכלב ואיך ללטף כלב בצורה נכונה. לרוב ילדים מושכים לכלבים בזנב, באוזניים וצובטים אותם ובכך גורמים לאי נוחות ואף מכאיבים לכלב. דבר זה עלול להוביל לנשיכה חמורה מצד הכלב, הנובעת מתחושת הכאב והרצון להפסיקו באופן מיידי. חשוב ללמד את הילדים שכלב זה לא משחק, אסור למשוך לכלב בזנב ובטח שלא באוזניים. תלמדו אותם שכלב זה בעל חיים מאוד רגיש וצריך להתנהג איתם בעדינות וברכות.

 

הסיבה השנייה היא הגובה של הילדים או ליתר דיוק הגובה שלהם כאשר הם זוחלים או לומדים ללכת. כאשר ילדים זוחלים הכלבים והילדים נמצאים באותו הגובה, ממש עין מול עין. דבר זה, מתפרש בשפה הכלבית כדומיננטית ותחרות על השליטה במעמד החברתי של הכלב במשפחה. חייבים להרגיל את הכלב לילדים, כמו כן צריך ללמד את הכלבים  להתעלם ממפגשים הללו.

 

 

הסיבה השלישית היא התנהגות הילדים ואופי משחקי הילדים. לרוב התנהגות הילדים מאוד קולנית ואפילו צעקנית ואם נוסיף לזה גם את תצורת המשחק של הילדים שמאופיינת בריצות קפיצות וצעקות בטונים משתנים ולפעמים בנוסף לכל זה בכי. הכלב יכול לפרש סוג משחק זה בתור יצור שאפשר לשחק איתו וגם ניתן לצוד אותו.

 

הסיבה הרביעית היא שהילדים לא מבינים שכלב זה לא ילד ואני אסביר. ישנם ילדים שלוקחים לכלב את המשחקים שלו ומתחילים לשחק בהם בעצמם. בהתנהגות זו הילדים יוצרים סוג של תחרות על הצעצועים. כמו כן ישנם ילדים שלוקחים לכלב את האוכל וגם שם יוצרים תחרות על האוכל.

 

הסיבה הכי חשובה היא התנהלות ההורים.למה ההורים? כי הם אחראים גם על חינוך נכון של הילדים וגם חינוך נכון של הכלב. במידה ויש לכם כלב ואתם עומדים להביא ילד לעולם, מזל טוב! אתם יכולים להנות משני העולמות גם יחד, אבל…והאבל פה חשוב, אל תגיעו למצב שהכלב והילד נמצאים בתחרות עליכם, אל תתנו לכלב להרגיש שבעקבות הילד החיים שלו נהיו פחות טובים. לדוגמא: לפני הולדת הילד הכלב ישן איתכם במיטה ואחרי הלידה הכלב כבר לא יכול אפילו להיכנס אליכם לחדר.

לסיכום, לא כל כלב ינשך ילד ויתרה מזאת רוב הכלבים הם באמת החברים הטובים ביותר של הילדים, אבל ישנם גם כלבים שצריכים יותר חינוך והרגלה ליצור הזה שנקרא תינוק, שקופץ, צועק, משתולל, רץ, גונב לו צעצועים ולפעמים גם מושך לו בזנב. חשוב להסביר לכלב שהילד זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לו בחיים.

ע”י חינוך, אילוף נכון וסבלנות, אנחנו יכולים ליצור משפחה מושלמת בה כולם נהנים אחד מהשני באהבה ובצורה בטוחה.

רומן גורוביץ

Tags: , ,

Trackback from your site.

כאשר מאמצים או קונים חבר חדש לבית, אנחנו מקבלים בן משפחה לכל דבר – כפי שאנחנו מחנכים תינוק שרק זה עתה הגיע לעולם במטרה להפוך אותו לאדם טוב יותר ובעל ערכים וכבוד, כך אנחנו מצפים מהכלב שלנו להיות כלב טוב, מסור, מחונן ומאולף יותר.
ברוב הפעמים שאנשים בוחרים שלא להשתמש בשירותיו של מאלף כלבים זה בעיקר בגלל שיקולים כלכליים.
מדובר על טעות גדולה, היות והכלב שאותו אימצנו או קנינו יחיה עמנו לפחות ל-15 שנים הבאות (שיזכה לחיים ארוכים).
כאשר אנחנו לא עושים אילוף כלבים אנחנו בעצם מוותרים על כלב שהיה יכול להיות הרבה יותר טוב עבורנו ועבור משפחתנו.
רומן גורוביץ הוא מאלף כלבים במרכז ומומחה בטיפול התנהגותי לכלבים , והמטרה של רומן היא לייצר תקשורת ברורה ונכונה בינך- הבעלים, לבין הפרטנר שלך- הכלב.
מהניסיון של רומן, אין דבר כזה כלב לא טוב, יש כלב לא מחונך- ואנחנו מתחייבים להקנות לכלב שלך שפה והרגלים שיהפכו את האינטראקציה בינך לבינו לקלה, נעימה והרמונית יותר.
רומן משלב את כל האלמנטים הנדרשים לחינוך טוב יותר של גורים וכלבים לכל מטרה אפשרית.

לתהליך החשוב הזה אנחנו מביאים אתנו:

ידע זה כוח– ניסיון רב בעבודה עם כל סוגי הגזעים והגילאים עם שיטות האילוף והטיפול המתקדמות בתחום.
תפור למידותיך– אנו מתאימים את שיטת האילוף והטיפול ספציפית עבור צרכי הכלב שלך ובונים את המסלול היעיל והאפקטיבי ביותר.
אין סימני שאלה– תוך מפגש אחד נדע לאבחן אם נדרש אילוף כלבים בסיסי או מדובר בטיפול התנהגותי לכלבים.
יש לך את זה– ניתן לך ולכל בני ביתך כלים פשוטים וקלים ליישום ונוודא שהם עובדים בשטח.
לא לשווא הכלב הוא חברו הטוב של האדם, חיים במחיצתו של כלב משתף פעולה הינם חוויה מדהימה ומהנה לכל הסובבים ובמיוחד לכלב עצמו.
לעוד מידע על אילוף כלבים במרכז התקשרו כעת או השאירו הודעתכם ונחזור אליכם היום.